Złoto i srebro Zobacz Massive Price Rallies, Will Bitcoin Follow?

Chcesz wiedzieć więcej? Dołącz do naszej Grupy Telegram i uzyskaj sygnały transakcyjne, darmowy kurs transakcyjny oraz codzienną komunikację z fanami crypto!
Ceny złota i srebra gwałtownie rosną, ponieważ liderzy UE uzgadniają pakiet bodźców fiskalnych o wartości 2T dolarów.
Bitcoin w końcu przełamuje opór i po raz pierwszy od dwóch tygodni przekracza $9,300.
Napływ środków stymulacyjnych COVID-19 może spowodować, że ATH’s będzie dysponował aktywami o obniżonej wartości.

Złoto i srebro przewodzą obecnie gwałtownemu wzrostowi cen metali szlachetnych, ponieważ liderzy UE uzgadniają ogromny plan stymulacyjny COVID-19 o wartości 2T dolarów.

Metale szlachetne, często postrzegane jako aktywo raju, doznały ogromnych spadków podczas Czarnego Czwartku, jak panika nad pandemią koronaawirusa spowodował przedsiębiorców do likwidacji pozycji za zimną, twardą gotówkę.
Większość z tych aktywów zostały zaksięgowane znaczne odzyskanie od połowy marca i może być ustawiony na wybicie byka na grzbiecie ciągłych bodźców pieniężnych i fiskalnych przez kilka rządów.

Bitcoin (BTC) również odnotował lekki wzrost w ciągu ostatniego 24-godzinnego okresu handlu, przekraczając po raz pierwszy od prawie dwóch tygodni 9.400 dolarów. Najwyżej notowane krypto według kapitalizacji rynkowej mieściło się w przedziale od 9 tys. do 9,2 tys. dolarów.

Ceny złota i srebra wyglądają solidnie

Cena złota zbliża się do 9-letniej wysokości
Gold vs USD |Źródło: TradingView
Srebro jest obecnie na byczej zaliczce, a jego cena osiąga czteroletni poziom. Rajd Gold’s raally jest również szczególnie silny i wygląda na nowy, wszechczasowy haj (ATH). Rzeczywiście, ceny złota są na najwyższym poziomie w ciągu prawie dekady.

Masywny wzrost cen srebra
Ogromny przełom w dziedzinie metali szlachetnych następuje w obliczu rosnącego napływu inwestycji w aktywa rajskie. Nawet amerykański rynek akcji jest wiodącym światowym rynkiem akcji dzięki temu, że ostatnio amerykańskie korporacje odnotowują lepsze niż oczekiwano wyniki.

Tweetując we wtorek, ekonomista i analityk rynku Alex Krüger przewidział, że inne aktywa wkrótce osiągną wyższy poziom w porównaniu z poziomem sprzed krachu. Według Krügera, takie czynniki jak ujemne realne stopy procentowe i nieskończone rozluźnienie ilościowe banku centralnego (QE) spowodują masowy zakup aktywów.

Przywódcy europejscy uzgodnili we wtorek plan wydatków o wartości 2 trylionów dolarów z 858 miliardami dolarów na odbudowę gospodarki UE, która została najbardziej dotknięta przez koronaawirus. Budżet na lata 2021-2027 szacowany jest na około 1,3 biliona dolarów.

Ogromny pakiet bodźców fiskalnych UE pojawia się w obawie przed kolejną falą wirusa, która według przewidywań Krügera odbije się szerokim echem wśród światowych decydentów politycznych.

Podobno rozmowy w Stanach Zjednoczonych nabierają tempa w związku z kolejną wypłatą środków stymulacyjnych COVID-19. Wcześniej w lipcu marszałek domu Nancy Pelosi zasygnalizowała, że nowy pakiet pomocy koronawirusowej może kosztować ponad 1,3 biliona dolarów.

Odnowiony udział w Bitcoin Trading

Twierdzenie Krügera, że inne wykresy cenowe wkrótce będą przypominać wykresy srebrne, może wskazywać na natychmiastową akcję cenową Bitcoina. BTC wzrosła o ponad 2% po raz pierwszy od prawie dwóch tygodni.

Bitcoin na górze
Źródło: TradingView
Tweetując we wtorek, Bitcoin permabull Max Keiser oświadczył, że dołożenie złota do 2000 $ i srebra powyżej 100 $ spowoduje, że BTC osiągnie 25 000 $. Takie posunięcie spowodowałoby oczywiście nowy wszechogarniający haj dla krypto alfa.

Wygląda na to, że ponownie pojawiło się zainteresowanie działalnością handlową Bitcoin, z otwartym zainteresowaniem BTC ustalającym nowy ATH. Rzeczywiście, dane od dostawcy analiz instrumentów pochodnych kryptograficznych Skew pokazuje, że otwarte zainteresowanie Bitcoin na BitMEX przekroczył 1 mld dolarów po raz pierwszy od Czarnego Czwartku.

Przed wtorkową zaliczką powyżej 9 300 dolarów, 10-dniowa zmienność Bitcoin’a spadła do poziomów niespotykanych od listopada 2018 roku. Okresy niskiej zmienności BTC zwykle wskazują na znaczącą akumulację w miarę konsolidacji cen.